Fotowoltaika A inflacja – fotowoltaika rozwiązanie na inflację?

W obliczu rosnących kosztów energii, a także pozostałych produktów na rynku. Coraz więcej osób zastanawia się nad sposobami obniżenia swoich rachunków za prąd i szukaniem oszczędności. Jednym z rozwiązań, jest fotowoltaika. W tym artykule przyjrzymy się, jak fotowoltaika może stanowić skuteczną odpowiedź na problem inflacji, umożliwiając obniżenie kosztów energii i zapewnienie stabilności finansowej. Poniżej odpowiedzi na pytania o zależność fotowoltaika a inflacja.

Sekcje

Fotowoltaika a inflacja

Inflacja i wzrost kosztów energii

Inflacja to nieunikniony proces, który prowadzi do wzrostu cen i obniżenia wartości pieniądza. Wzrost cen na poziomie 2-3% to zupełnie normalne zjawisko gospodarcze, jednak poziom inflacji wynoszący 15-18% to spore wyzwanie dla wszystkich obywateli. W ostatnich latach, koszty energii stale rosną, co wpływa na budżety domowe, a także przedsiębiorstw. Tradycyjne źródła energii, takie jak elektrownie węglowe, często są uzależnione od zmieniających się cen surowców. Prowadzi to do wzrostu rachunków za prąd dla konsumentów.

Panele fotowoltaiczne zapewnią Ci stały dopływ prądu przez kolejne 20 lat. Dzięki temu nie będziesz musiał zastanawiać się, o ile wzrośnie cena energii elektrycznej w przyszłych latach. Twój dom lub Twoja firma będą zasilane z energii słonecznej, którą sam postawisz na swoim dachu lub posesji. Oto kilka powodów, dlaczego fotowoltaika jest korzystna w kontekście inflacji:

Dlaczego fotowoltaika jest korzystna przy inflacji

 • Niezależność od rynku energetycznego. Posiadając własną instalację fotowoltaiczną, można generować własną energię elektryczną i nie być uzależnionym od zmian cen energii na rynku. To daje większą kontrolę nad kosztami energii i minimalizuje wpływ inflacji na rachunki za prąd.
 • Długoterminowe oszczędności. Inwestycja w instalację fotowoltaiczną może wymagać pewnego początkowego nakładu finansowego, ale po jej zainstalowaniu można znacznie obniżyć lub nawet wyeliminować rachunki za prąd. Ponadto, w przypadku systemów fotowoltaicznych z magazynowaniem energii, można gromadzić nadwyżki energii na późniejsze użycie, co jeszcze bardziej zwiększa oszczędności.
 • Ekologiczne i zrównoważone rozwiązanie. Fotowoltaika jest czystym źródłem energii, nie emituje szkodliwych substancji ani gazów cieplarnianych. Korzystanie z energii słonecznej zmniejsza zależność od tradycyjnych, nieodnawialnych źródeł energii i przyczyn
fotowoltaika a inflacja
fotowoltaika a inflacja

Zalety fotowoltaiki

Fotowoltaika jako odnawialne źródło energii oprócz tego, że jest ekonomiczna i ekologiczna i stanowi stabilną inwestycję, ma jeszcze wiele innych korzyści. Zalety fotowoltaiki to m.in:

NISKIE RACHUNKI

Fotowoltaika zapewnia właścicielowi tańszy prąd również na samym początku. Należy do tego wziąć pod uwagę rosnące ceny prądu. Daje to oczywiście kolejną oszczędność dzięki panelom fotowoltaicznym. Niemalejąca inflacja tylko zwiększa korzyści płynące z fotowoltaiki. Im szybciej się na nią zdecydujemy, tym większa szansa, że zwróci się w krótszym terminie.

 • panele fotowoltaiczne wytwarzają darmowy prąd ze słońca,
 • zyskujesz oszczędności przez co najmniej 30 lat,
 • w dużej mierze uniezależniasz się od podwyżek cen prądu,
 • od 2019 roku instalację fotowoltaiczną możesz odliczyć od podatku
 • podniesienie wartości nieruchomości.
KOMFORT UŻYTKOWANIA

Utrzymanie i dogląd instalacji nie wymagają od nas dużego wysiłku. Produkcja energii i jej przesył są w pełni zautomatyzowane, a falownik wchodzący w skład instalacji jest także w stanie powiadomić nas w razie zaistnienia niestandardowej pracy instalacji fotowoltaicznej.

EKOLOGICZNY PRĄD

Prąd z paneli fotowoltaicznych jest w 100% ekologiczny i pochodzi od promieniowania słonecznego. Dzięki temu nasz dom wytworzy również mniejszy lub zerowy ślad węglowy. Domy ogrzewane energią elektryczną pochodzącą z paneli fotowoltaicznych, są uważane za zero emisyjne. Od 2028 r. tylko takie domy będą mogły być budowane. Więcej na ten temat przeczytasz tutaj.

WIĘKSZA NIEZALEŻNOŚĆ

Posiadacze paneli fotowoltaicznych są także całkowicie niezależni od dostawców energii, co oznacza brak wzrostów cen energii przez długie lata. Przy dodaniu do tego pompy ciepła i własnej studni, jesteśmy również  w 100% niezależni.

NIEWYCZERPALNA ENERGIA

Energia słoneczna jest niewyczerpalna, a także nieskończona, przy zniknięciu słońca z ziemi, brak prądu byłby najmniejszym problemem. Dlatego nie musimy się martwić o złoża surowca do wytwarzania prądu. Wytwarzanie energii z paliw kopalnych i innych odnawialnych źródeł jak turbiny wiatrowe może być hałaśliwe, prąd ze słońca wytwarzany jest bezdźwięcznie w związku z tym fotowoltaika, jest najlepszym rozwiązaniem dla obszarów miejskich i zastosowań mieszkaniowych.  

ŁATWOŚĆ OBSŁUGI

Fotowoltaika jest oczywiście w pełni zautomatyzowana. Firma Solin zapewnia klientom 24h monitoring paneli fotowoltaicznych, przede wszystkim po to, aby szybko zareagować w razie potrzeby.

DOFINANSOWANIE

Wymieniając zalety i wady fotowoltaiki, nie można nie wspomnieć o jednym z większych plusów tego rozwiązania, jakim jest otrzymanie i pokrycie części wydatków z dofinansowania. Umożliwia to nam ogromną korzyść finansową już na starcie.

fotowoltaika a inflacja. DLACZEGO PANELE FOTOWOLTAICZNE OD SOLIN

Nie jesteśmy uzależnieni od żadnego z producentów. Dzięki temu, wybieramy elementy instalacji wg klucza jakości i niezawodności. Porównujemy obiektywnie i niezależnie. Mamy własne doświadczone a także profesjonalnie ekipy monterskie.

Dzięki ich pracy masz zarówno gwarancję, że Twoja instalacja fotowoltaiczna, wygląda estetycznie, pracuje wydajnie, a także posesja po zakończeniu montażu wygląda równie dobrze jak przed. Korzystamy oczywiście z najnowocześniejszych inwerterów, dzięki temu przy nadmiernej produkcji Twoja instalacja fotowoltaiczna nie wyłączy się, a Ty zaoszczędzisz więcej pieniędzy. Stosujemy również certyfikowane systemy montażowe. Dlatego Twoje panele fotowoltaiczne nie odlecą w czasie silnego wiatru.


  Zależy Ci na czasie?
  Zadzwoń do nas. +48 572 143 881