Fotowoltaika dla rolników

Fotowoltaika dla rolników

Co możemy zaoferować rolnikom

Najważniejszą zaletą wynikającą z montażu paneli słonecznych jest oszczędność. Wygenerowany tani prąd jest w stanie ograniczyć wydatki na energię o kilkadziesiąt procent. A wystarczająco duży system fotowoltaiki dla rolnika pozwoli pozyskiwać elektryczność niemal za darmo.

To nie wszystko. Na odnawialnych źródłach energii (OZE) można też zarabiać. Wygenerowane przez rolnictwo nadwyżki prądu warto sprzedawać lokalnemu dystrybutorowi. To dodatkowy zastrzyk gotówki, który można przeznaczyć na rozwój swojego gospodarstwa. Istnieje też możliwość magazynowania elektryczności z fotowoltaiki w sieci energetycznej i pobierania jej w dogodnym momencie (np. podczas okresów wytężonej produkcji lub obniżonej efektywności posiadanych paneli słonecznych).

Korzystający z instalacji fotowoltaicznych rolnicy nie tylko obniżają swoje rachunki za prąd, ale też czerpią wymierne korzyści z dofinansowań i ulg podatkowych. Warto wspomnieć o odliczeniu 25% kosztów poniesionych na inwestycję w OZE. Fotowoltaika dla rolnictwa może zostać w ten sposób rozliczona w ciągu 15 lat od momentu zakończenia prac.

Dlaczego panele od Solin dla rolników

Nie jesteśmy uzależnieni od żadnego z producentów. Dzięki temu, wybieramy elementy instalacji wg klucza jakości i niezawodności. Porównujemy obiektywnie i niezależnie. Mamy własne doświadczone a także profesjonalnie ekipy monterskie. Dzięki ich pracy masz zarówno gwarancję, że Twoja instalacja fotowoltaiczna, wygląda estetycznie, pracuje wydajnie a także posesja po zakończeniu montażu wygląda równie dobrze jak przed. Korzystamy oczywiście z najnowocześniejszych inwerterów, dzięki temu przy nadmiernej produkcji Twoja instalacja fotowoltaiczna nie wyłączy się a Ty zaoszczędzisz więcej pieniędzy. Stosujemy również certyfikowane systemy montażowe. Dlatego Twoje panele fotowoltaiczne nie odlecą w czasie silnego wiatru.

Realizacji
0 +
Specjalistów
0 +
Lat doświadczenia
0 +

Dowiedz się ile możesz zaoszczędzić dzięki panelom fotowoltaicznym dla Twojego gospodarstwa rolnego

Kalkulator prądu

Nasze realizacje

Zalety fotowoltaiki dla rolników

Niskie rachunki

Fotowoltaika zapewnia właścicielowi tańszy prąd również na samym początku. Należy do tego wziąć po uwagę rosnące ceny prądu. Daje to oczywiście kolejną oszczędność dzięki panelom fotowoltaicznym.

Komfort użytkowania

Utrzymanie i dogląd instalacji nie wymagają od nas dużego wysiłku. Produkcja energii i jej przesył są w pełni zautomatyzowane, a falownik wchodzący w skład instalacji jest także w stanie powiadomić nas w razie zaistnienia niestandardowej pracy instalacji fotowoltaicznej.

Ekologiczny prąd

Prąd z paneli fotowoltaicznych jest w 100% ekologiczny i pochodzi od promieniowania słonecznego. Dzięki temu nasz dom wytworzy również mniejszy lub zerowy ślad węglowy.

Większa niezależność

Posiadacze paneli fotowoltaicznych są także całkowicie niezależni od dostawców energii, co oznacza brak wzrostów cen energii przez długie lata. Przy dodaniu do tego pompy ciepła i własnej studni, jesteśmy również  w 100% niezależni.

niewyczerpalna energia

Energia słoneczna jest niewyczerpalna a także nieskończona, przy zniknięciu słońca z ziemi, brak prądu byłby najmniejszym problemem. Dlatego nie musimy się martwić o złoża surowca do wytwarzania prądu

łatwość obsługi

Fotowoltaika jest oczywiście w pełni zautomatyzowana. Firma Solin zapewnia klientom 24h monitoring paneli fotowoltaicznych, przede wszystkim po to, aby szybko zareagować w razie potrzeby.


    Zależy Ci na czasie?
    Zadzwoń do nas. +48 572 143 881