Mój Prąd 5.0 Jak dostać dofinansowanie na modernizację

To już pewne! Nowe dofinansowania na inwestycje w odnawialne źródła energii ruszą jeszcze w kwietniu 2023 roku! Jednym z najważniejszych pytań, które nurtują potencjalnych beneficjentów programu Mój Prąd 5.0, jest wysokość dostępnych dopłat. Mamy dobrą wiadomość – maksymalna kwota dofinansowania ma wzrosnąć aż do 58 000. zł.

To niemal dwukrotnie więcej niż w ramach poprzedniej edycji programu Mój Prąd 4.0. Wtedy maksymalnie można było otrzymać 31 tys. zł.

Dla kogo jest program Mój Prąd 5.0

Program przeznaczony jest dla osób fizycznych, które produkują energię elektryczną na własne potrzeby. O dopłatę z programu Mój Prąd 5.0 będą mogli ubiegać się prosumenci, rozliczający się w net-billingu. Oczywiście osoby rozliczające się w starym systemie, mogą otrzymać wsparcie, zmieniając system opustów na net-billing. Tak samo było przy czwartej edycji programu.

Na co można wydać dofinansowanie

Pierwsze trzy edycje programu były przeznaczone wyłącznie na zakup fotowoltaiki. Rok temu przy programie Mój Prąd 4.0 dodatkowo mogliśmy otrzymać pieniądze na magazyn energii. W tym roku program ma zachęcić nas do zwiększenia samowystarczalności i pozwoli nam przekazane pieniądze wydać również na pompę ciepła i kolektory słoneczne.

Jaką kwotę można otrzymać z programu Mój Prąd 5.0

Maksymalna kwota do uzyskania w najnowszej edycji programu Mój Prąd 5.0 jest prawie dwa razy większa niż rok temu. Nie oznacza to jednak, że całą tę kwotę możemy otrzymać na fotowoltaikę. Po pierwsze nie otrzymamy 100% dofinansowania na pokrycie wszystkich kosztów. Raczej procentowo będzie oscylować to w granicach 50% wartości inwestycji.

Dodatkowo na kwotę 58 tys. zł składa się wiele produktów, a nie sama fotowoltaika. Jeżeli chcesz wiedzieć jakie, zerknij do listy poniżej.

  • na pompę ciepła – tę najbardziej efektywną – 28 tys. zł, tę mniej efektywną – 4 tys. zł,
  • kolektor słoneczny – do 3,5 tys. zł,
  • magazyn energii – do 16 tys. zł,
  • fotowoltaika – do 6 tys. zł (do 7 tys. zł z innymi urządzeniami),
  • systemem zarządzania energią -3 tys. zł.

Ostatnia szansa na dotację?

Dofinansowania z programu Mój Prąd zostały przewidziane na lata 2019-2025 lub do wyczerpania środków. Pula przeznaczona na realizację programu powoli się kończy. Piąta edycja, może być niestety ostatnią szansą na otrzymanie dofinansowania. Na podstawie poprzedniej wersji, przypuszczamy, że zainteresowanie będzie duże. Jeśli kwoty dotacji nadal będą tak wysokie, na pewno będzie dużo chętnych i szybko wyczerpią się środki.

Wciąż nie wiadomo, czy program zostanie przedłużony, a także jak wysokie będą dofinansowanie w przyszłości. Jedyne to, co wiemy, to jeżeli planujesz zakup fotowoltaiki, to warto się pospieszyć.

Mój Prąd 5.0 kiedy złożyć

Chcesz jako pierwszy złożyć wniosek o dotację z Mój Prąd 5.0? Nie zwlekaj i postaw na darmową energię ze słońca już teraz. Im dłużej będziesz odkładać w czasie inwestycję, tym więcej zapłacisz przez inflację. Inflacja cały czas rośnie, co oznacza, że dotacja pokryje mniejszą jej część. Szybka decyzja o inwestycji to też większa pewność, że zdążysz przed wyczerpaniem puli środków.

Mój Prąd 5.0 z SOLIN

Solin, podobnie jak miało to miejsce w poprzednich edycjach programu, wciąż będzie wspierał inwestorów w zdobyciu dofinansowania z Mojego Prądu 5.0.

Jeśli zdecydujecie się na realizację inwestycji w fotowoltaikę przy współpracy z naszą firmą, poprowadzimy Was przez cały proces otrzymania pieniędzy z dofinansowania, a także pomożemy na każdym etapie inwestycji.

A dlaczego warto wybrać właśnie nas? Bo przemawia za nami między innymi ogromne doświadczenie w branży, wykwalifikowane ekipy monterskie oraz zapewnienie opieki posprzedażowej. Kontakt z nami nie kończy się zatem wraz z wykonaniem instalacji, ale trwa o wiele dłużej. Zapraszamy do kontaktu, a także skorzystania z oferty.

Autor

Solin fotowoltaika

Sekcje

Zostaw komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *


    Zależy Ci na czasie?
    Zadzwoń do nas. +48 572 143 881