Od 2028 roku tylko pompa ciepła koszty pompy ciepła

Koszty Pompy ciepła w 2023r.

W dzisiejszych czasach, gdy ekonomiczne, a także ekologiczne rozwiązania stają się coraz bardziej pożądane. Wiele osób zastanawia się nad inwestycją w pompy ciepła jako alternatywne źródło ogrzewania. Jednak przed podjęciem decyzji zakupowej warto dokładnie poznać, jakie koszty pompy ciepła trzeba będzie ponieść na początku i w trakcie użytkowania. W tym artykule przyjrzymy się:

  • jakie są koszty pompy ciepła,
  • jakie są jej zalety
  • jak długoterminowa rentowność może przewyższyć początkowy większy nakład finansowy.

Koszty zakupu, a także instalacji pompy ciepła

Koszt zakupu, a także instalacji pompy ciepła może się różnić w zależności od kilku czynników. Przykładowymi czynnikami jest np. rodzaj pompy, moc grzewcza, lokalizacja, a także warunki techniczne. Pompy ciepła są inwestycją, która wiąże się z większym początkowym nakładem finansowym w porównaniu do tradycyjnych systemów grzewczych. Jednak w ostatnim czasie koszty pompy ciepła znacznie się zmniejszyły w ostatnich latach, co sprawia, że stają się bardziej dostępne i popularne.

Przykładowy koszt pompy ciepła

Przyjmijmy, że chcemy zainstalować pompę ciepła w polskim domu jednorodzinnym o powierzchni ogrzewanej 160 m2. Dom jest zabezpieczony przed stratami ciepła w taki sposób, że zapotrzebowanie na moc cieplną wynosi w nim 8 kW (50 W/m2). Instalacją ogrzewczą w tym domu jest ogrzewanie podłogowe o parametrach 35/25°C.

Cena zakupu pompy ciepła, a także jej montaż wyniesie od 35 do 45 tys. zł. Jeżeli chodzi o roczne rachunki za ogrzewanie pompą ciepła, to będą one wahały się między 2200 zł a 3000 zł rocznie.

Jeżeli chodzi o koszty ogrzewania pompą ciepła, to trzeba wspomnieć o znaczącej różnicy pomiędzy gruntową pompą ciepła a pompą ciepła powietrze-woda. Roczny koszt ogrzewania domu pompą ciepła powietrze woda jest o ok. 700-800 zł droższy niż przy zastosowaniu gruntowej pompy ciepła.

POMPY CIEPŁA OLSZTYN – WADY I ZALETY

Olsztyn to miasto, w którym klimat jest dość umiarkowany. Latem temperatury sięgają tu średnio 25 stopni Celsjusza, a zimą spadają do -5 stopni. Pompy ciepła sprawdzają się doskonale w takim klimacie, ponieważ są w stanie dostarczać ciepło do domu bez względu na temperaturę zewnętrzną. Co więcej, korzystanie z pompy ciepła pozwala na oszczędność energii i pieniędzy. Dzieje się tak, ponieważ pobiera ona ciepło z powietrza lub ziemi, a następnie przetwarza je w energię cieplną. Dzięki temu koszty ogrzewania domu są o wiele niższe niż w przypadku tradycyjnych metod ogrzewania. Pompa ciepła będzie dużo oszczędniejsza na co dzień nić na przykład piec gazowy.

EKOLOGIA

Pompy ciepła to najbardziej ekologiczne rozwiązanie grzewcze. Nie emituje one żadnych gazów cieplarnianych do atmosfery, przez co nie zanieczyszcza powietrza w okolicy domu. Dodatkowo łącząc pompę ciepła z fotowoltaiką, mamy pewność co do ekologicznego pochodzenia naszego prądu. Który jest potrzebny do prawidłowego działania pompy ciepła.

OSZCZĘDNOŚĆ PIENIĘDZY

Sama pompa ciepła co prawda może kosztować więcej niż tradycyjne systemy grzewcze. Jednak jeżeli weźmiemy pod uwagę cały okres eksploatacji i działania instalacji grzewczych, zauważymy, że pompa ciepła jest najbardziej ekonomicznym rozwiązaniem w długiej perspektywie czasu. Różnica ta jest jeszcze większa kiedy wytwarzamy własny prąd i uniezależniamy się od dostawców mediów.

KOMFORT

W odróżnieniu od pieców gazowych, kotłów węglowych czy innych tradycyjnych sposobów ogrzewania domu, pompy ciepła nie wytwarzają zanieczyszczeń i zabrudzeń. Oznacza to, że na dobrą sprawę nie potrzebujemy dodatkowego pomieszczenia na urządzenia grzewcze typu kotłownia. Sama obsługa pompy ciepła Olsztyn jest bardzo wygodna i wymaga wyłącznie zmiany temperatur na panelu sterującym.

DLACZEGO POMPA CIEPŁA OD SOLIN

Solin dbamy o podnoszenie jakości życia w Waszych domach.  Pomożemy Ci uwolnić się od monotonnego dokładania do pieca, a jednocześnie zwiększymy efektywność systemu ogrzewania.  Wszystko to w zgodzie z ekologią i niskimi rachunkami. Firma Solin jest oficjalnym dystrybutorem pomp ciepła Netsu, czołowej firmy produkującej pompy ciepła do budynków.

Chcemy pomagać naszym klientom kompleksowo. Co to oznacza? Poprowadzimy Cię krok po kroku od pierwszych ustaleń do zakończonej realizacji. Pomagamy przy doborze pompy ciepła, jej zakupie oraz uzyskaniu dofinansowania, instalacji i montażu, a także zapewniamy 24 h monitoring zainstalowanego przez nas sprzętu oraz jego serwis.

Podchodząc do instalacji i montażu pompy ciepła, zawsze dbamy o to, aby zostawić miejsce montażu pomp tak, jak je zastaliśmy przed przyjazdem. Dlatego nie musisz się martwić, że przy montażu coś się zniszczy lub będzie dużo sprzątania. My się wszystkim zajmiemy. Jeżeli chcesz być zadowolony z inwestycji i realizacji pompy ciepła to zapraszamy do kontaktu.

Zostaw komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

    Zależy Ci na czasie?
    Zadzwoń do nas. +48 572 143 881