Pompa ciepła – co warto wiedzieć?

Pompa ciepła to najlepsze i najtańsze w długiej perspektywie rozwiązanie dla Twojego domu. Zanim jednak podejmiesz decyzje o zainwestowaniu w ekologiczne metody ogrzewania domu jakim jest pompa ciepła i fotowoltaika. Powinieneś przeczytać ten wpis. Poznasz niezbędne informacje oraz wiele przydatnych wskazówek.

Sekcje

Czym jest pompa ciepła

Pompy ciepła to innowacyjna forma ogrzewania domu, wykorzystująca w ok. 75% energię pochodzącą ze źródeł odnawialnych, a w pozostałych 25% z zasilania energią. Z tego względu jest bardzo korzystnym rozwiązaniem przyczyniającym się do obniżenia wydatków ponoszonych przy ogrzewaniu i chłodzeniu budynku, czy przygotowaniu ciepłej wody użytkowej.

Poza walorami ekologicznymi możemy wyróżnić również zalety ekonomiczne. Pompy ciepła są prawie dwukrotnie tańsze w utrzymaniu niż piece gazowe, dodatkowo koszt montażu i zakupu pieca gazowego jest porównywalny z zakupem i montażem pompy. Oznacza to, że już na samym starcie pompa ciepła zapewnia nam korzyść finansową.

Zalety pompy ciepła

  • Niskie koszty eksploatacji – Specjaliści obliczając roczne koszty ogrzewania budynku instalacją z pompą ciepła o pow. 200 m2 dowiedzieli się, że ogrzewanie za pomocą pompy wyniosło 1500-2000 zł, podczas gdy instalacja gazowa czyni to za ok. 3000 zł.
  • Komfort użytkowania – Pompa ciepła jest bardzo prosta w obsłudze, jeżeli chcemy podwyższyć temperaturę w pomieszczeniu wystarczy, że zmienimy temperaturę na wyświetlaczu. Nie musimy nic dokładać ani przekręcać.
  • Bezpieczeństwo – pompa ciepła to bezpieczniejsze rozwiązanie niż piece grzewcze, nie zagraża nam pożar ani żadne spięcia.
  • Więcej miejsca – pompa ciepła zajmuje mało miejsca, dzięki czemu możemy zaoszczędzić domową przestrzeń.
  • Ciepła woda – stawiając na pompę ciepła, masz zapewnioną ciepłą wodę latem i zimą.
  • Brak spalin – Pompa ciepła nie wytwarza spalin, ani innych zanieczyszczeń, nie przyczynia się do powstawania smogu. Jej praca jest czysta i ekologiczna.
pompy ciepła

Dofinansowoania

W związku z nowymi uchwałami antysmogowymi, na instalację pomp ciepła decyduję się coraz więcej osób w Polsce. Trudno się temu dziwić skoro jest to przyjazna dla środowiska i zdrowia domowników forma ogrzewania. Dodatkowe dotacje tylko pomagają w podjęciu decyzji.

Programy takie jak Czyste Powietrze czy Moje Ciepło przewidują wysokie dofinansowania wspomagające zakup i montaż pompy ciepła no nowe i modernizowane budynki. Dla tych drugich przysługuje również ulga w podatku dochodowym w postaci Ulgi Termomodernizacyjnej. Wszystkie korzyści pozyskujemy w imieniu naszych klientów. Napisz do nas i dowiedz się, ile możesz zaoszczędzić!

Pompa ciepła – kiedy się opłaca

Opłacalność pomp ciepła to dość złożony temat, który nie jest prosty do zdefiniowania. Jedno jest jednak pewne, budując nowy dom i stawiając na pompę ciepła, na pewno wyjdziemy na tym korzystnie. Jeżeli chodzi o dokładne kwoty, które możemy zaoszczędzić, to nie jest to już takie proste. Sporo zależy od tego skąd czerpiemy prąd, czy jest on ciągnięty z sieci, czy może z paneli fotowoltaicznych. To drugie rozwiązanie będzie zdecydowanie korzystniejsze. Panele fotowoltaiczne zapewniają uniezależnienie się od globalnych stawek za prąd. Dodatkowo powinniśmy wziąć pod uwagę aktualną wielkość zużycia prądu oraz szczelność domu.

Rozważając kwestie związane opłacalnością inwestycji w pompę ciepła, warto wziąć pod uwagę, że nie wymaga ona osobnego pomieszczenia kotłowni, ani komina – możemy więc z nich zrezygnować już na etapie projektowania domu, co niesie ze sobą spore oszczędności podczas jego budowy. Nie należy jednak rezygnować z tradycyjnego ocieplania domu (np. steropianem), im lepiej ocieplimy dom na starcie, tym mniejsze rachunki dostaniemy w przyszłości.

pompa ciepła Solin

Dlaczego pompa ciepła od Solin

Solin dbamy o podnoszenie jakości życia w Waszych domach.  Pomożemy Ci uwolnić się od monotonnego dokładania do pieca, a jednocześnie zwiększymy efektywność systemu ogrzewania.  Wszystko to w zgodzie z ekologią i niskimi rachunkami. Firma Solin jest oficjalnym dystrybutorem pomp ciepła Netsu, czołowej firmy produkującej pompy ciepła do budynków.

Chcemy pomagać naszym klientom kompleksowo. Co to oznacza? Poprowadzimy Cię krok po kroku od pierwszych ustaleń do zakończonej realizacji. Pomagamy przy doborze pompy ciepła, jej zakupie oraz uzyskaniu dofinansowania, instalacji i montażu, a także zapewniamy 24 h monitoring zainstalowanego przez nas sprzętu oraz jego serwis.

Podchodząc do instalacji i montażu pompy ciepła, zawsze dbamy o to, aby zostawić miejsce montażu pomp tak, jak je zastaliśmy przed przyjazdem. Dlatego nie musisz się martwić, że przy montażu coś się zniszczy lub będzie dużo sprzątania. My się wszystkim zajmiemy. Jeżeli chcesz być zadowolony z inwestycji i realizacji pompy ciepła to zapraszamy do kontaktu.


    Zależy Ci na czasie?
    Zadzwoń do nas. +48 572 143 881