Odnawialne źródła energii. Czym są i dlaczego to przyszłość

Obecnie coraz większą wagę skupiamy na ekologicznych aspektach naszego życia. Segregujemy śmieci w domu w kontenerach, używamy ekologicznych zamienników plastikowych produktów, a także zmieniamy nasz tryb życia na bardziej pro środowiskowy. Tak samo dzieje się w energetyce krajów rozwiniętych. Odchodzimy od paliw kopalnianych i nieodnawialnych źródeł energii i skupiamy się na alternatywach. Odnawialne źródła energii to przyszłość polskiego sektora energetycznego. Jeżeli chcesz dowiedzieć się więcej o odnawialnych źródłach energii, to zapraszamy do lektury.

Sekcje

Odnawialne źródła energii – co to?

Odnawialne Źródła Energii bazują na naturalnych, ekologicznych i niewyczerpywalnych zasobach. Wszystkie odnawialne źródła energii łączy to, że w czasie ich pozyskiwania i produkcji energii nie są emitowane szkodliwe substancje. OZE nie wpływają więc na zmiany klimatu i efekt cieplarniany. Wszystkie też należą do tzw. zielonej energii. Oznacza to, że są naturalne, z reguły łatwo dostępne i niedrogie – jeśli tylko wypracuje się odpowiednie sposoby ich pozyskiwania.

Rodzaje odnawialnych źródeł energii

Odnawialne źródła energii to przede wszystkim: 

  • energia wody pozyskiwana z elektrowni wodnych wykorzystujących siłę prądu wody, lub jej spadku,
  • energia wiatru pozyskiwana głównie z wiatraków postawionych na łące, ale również z turbin wiatrowych np. na dachach budynków
  • energia słoneczna pozyskiwana z paneli fotowoltaicznych,
  • energia geotermalna, a także biomasa.

Fotowoltaika jako odnawialne źródło energii

Co to jest fotowoltaika tak właściwie? Fotowoltaika to dziedzina nauki zajmująca się przetwarzaniem promieniowania słonecznego na energię elektryczną. Panele fotowoltaiczne stają się coraz bardziej popularne w Polsce. Jeżeli nic się nie zmieni, prawdopodobnie już nie długo co drugi dom będzie miał na dachu zamontowane panele fotowoltaiczne.

Panele stanowią świetną alternatywę dla tych, którzy chcą zaoszczędzić na rachunkach za prąd lub uniezależnić się od dostawców energii elektrycznej. W Polsce większość energii elektrycznej pochodzi ze spalania węgla i gazu. Przy aktualnie rosnących cenach tych surowców panele fotowoltaiczne wyglądają bardzo atrakcyjnie. Szczególnie jeżeli weźmiemy pod uwagę perspektywę 20 lat.

ZALETY PANELI FOTOWOLTAICZNYCH

Główną zaletą instalacji fotowoltaicznej jest niski koszt wyprodukowania energii elektrycznej. Po wyliczeniu wielkości instalacji i porównania jej kosztów z rachunkami za energię pozyskaną z elektrowni cieplnych, możemy zobaczyć oszczędność rzędu kilkudziesięciu lub kilkuset tysięcy złotych, które po 20 latach możemy wydać na wymarzone auto, wyjazdy, a nawet nieruchomość. Również względy ekologiczne nie są obojętne dla naszych klientów. Właściwie jest to jeden z głównych argumentów osób, które do nas przychodzą.

Fotowoltaika wykorzystuje odnawialne i nieskończone źródła energii i również tak jak woda i wiatr nie wpływa negatywnie na środowisko. Stawiając na panele fotowoltaiczne, pomagasz zadbać o naszą planetę. Fotowoltaika zapewni Ci również niezależność energetyczną na kilkanaście, a nawet kilkadziesiąt lat, a same panele są proste w obsłudze.

DLACZEGO PANELE FOTOWOLTAICZNE OD SOLIN

Nie jesteśmy uzależnieni od żadnego z producentów. Dzięki temu, wybieramy elementy instalacji wg klucza jakości i niezawodności. Porównujemy obiektywnie i niezależnie. Mamy własne doświadczone a także profesjonalnie ekipy monterskie.

Dzięki ich pracy masz zarówno gwarancję, że Twoja instalacja fotowoltaiczna, wygląda estetycznie, pracuje wydajnie, a także posesja po zakończeniu montażu wygląda równie dobrze jak przed. Korzystamy oczywiście z najnowocześniejszych inwerterów, dzięki temu przy nadmiernej produkcji Twoja instalacja fotowoltaiczna nie wyłączy się, a Ty zaoszczędzisz więcej pieniędzy. Stosujemy również certyfikowane systemy montażowe. Dlatego Twoje panele fotowoltaiczne nie odlecą w czasie silnego wiatru.


    Zależy Ci na czasie?
    Zadzwoń do nas. +48 572 143 881