Jak wybrać firmę fotowoltaiczną

Fotowoltaika, choć jest bardzo dobrą inwestycją i dość szybko się zwraca, to wiąże się ze sporym wydatkiem. Dlatego warto przed podpisaniem umowy dobrze sprawdzić firmę, z którą chcemy nawiązać współpracę. Na rynku PV pojawia się coraz więcej nowych firm i jesteśmy zasypywani różnymi ofertami. W takim razie, jak wybrać firmę fotowoltaiczną, którą potem będziemy chcieli polecić naszym znajomym.

Jak wybrać firmę fotowoltaiczną w Olsztynie i innych miastach

Fotowoltaika w ostatnich czasach zalicza ogromny wzrost popularności. Ciężko się temu dziwić. Programy takie jak “Czyste Powietrze” czy “Mój Prąd” ułatwiają ludziom wydanie potrzebnej kwoty na inwestycję, a rosnące eko trendy oraz inflacja dodatkowo zachęcają inwestorów do podjęcia decyzji o zakupie fotowoltaiki. W takim razie, jak wybrać firmę fotowoltaiczną? Odpowiedzi poniżej

Pomoc z dofinansowaniem

Aby zmniejszyć koszty inwestycji w fotowoltaikę i skrócić czas zwrotu poniesionych nakładów finansowych, warto postawić na firmę fotowoltaiczną, która posiada doświadczenie w pozyskiwaniu środków finansowych oraz dotacyjnych. Wsparcie w wyborze odpowiedniego programu finansowego oraz pomoc w wypełnieniu wszelkich niezbędnych formalności pozwoli zaoszczędzić nam wiele cennego czasu.

Montaż paneli fotowoltaicznych

Szukając firmy, która oferuje zakup paneli fotowoltaicznych, warto sprawdzić, czy to na pewno oni będą zajmowali się montażem naszych paneli fotowoltaicznych. Spora ilość firm zajmuje się tylko sprzedażą paneli fotowoltaicznych, a ich montaż zleca podwykonawcom. Jeżeli dojdzie do jakichkolwiek problemów lub niedociągnięć, będzie nam o wiele trudniej wyegzekwować niezbędne naprawy. Z pewnością bezpieczniejszym i lepszym wyborem będzie firma, która zajmie się naszą inwestycją kompleksowo.

Kompleksowa obsługa

Jeżeli chcemy znacząco przyspieszyć cały proces inwestycji w panele fotowoltaiczne, powinniśmy znaleźć firmę fotowoltaiczną, która obsłuży nas kompleksowo. Na samym starcie przeprowadzi z nami rozmowę, dowiadując się, na czym nam zależy, sporządzi audyt zapotrzebowania na energię elektryczną, a następnie przygotuje wycenę. Kiedy wycena zostanie zaakceptowana firma, która pomaga klientom kompleksowo, pomoże im w uzyskaniu finansowania, a także pozyskaniu dofinansowania. Kiedy sprawy finansowe będą zamknięte godna polecenia firma, powinna podejść do montażu paneli fotowoltaicznych z własną ekipą montażową. Oczywiście na każdym z tych etapów powinniśmy mieć do czynienia z fachowcami.

Wykwalifikowani pracownicy

Na rynku nie brakuje nierzetelnych wykonawców bez odpowiedniego doświadczenia i wiedzy, którzy chcą skorzystać na fotowoltaicznym trendzie. Źle przeprowadzony montaż może być przyczyną licznych uszkodzeń dachu, lub komponentów instalacji. Może to spowodować dodatkowe koszty, lub brak możliwości zareklamowania panelu w przyszłości. Z kolei źle przeprowadzony audyt może powodować, że instalacja nie będzie generowała tyle prądu, co wynosi zapotrzebowanie, lub paneli będzie zbyt dużo, a cała instalacja będzie mniej wydajna. Dlatego lepiej postawić na sprawdzoną firmę.

Opinie klientów

Jeżeli sprawdziłeś już firmę pod kontem powyżej opisanych punktów, powinieneś jeszcze upewnić się co o danej firmie, mówią jej klienci. Nic nie jest bardziej wiarygodną informacją o firmie, niż opinie jej klientów. To właśnie na podstawie opinii firm, dowiesz się również jak wybrać firmę fotowoltaiczną. Dowiesz się również, czym kierowali się poprzedni klienci przy zakupie i co zmieniliby teraz w procesie zakupowym.

fotowoltaika olsztyn na dachu

Jak nie dać się oszukać?

Naszą czujność powinny w pierwszej kolejności wzbudzić podejrzanie tanie oferty produktów fotowoltaicznych i/lub ich montaż. Niska cena najczęściej oznacza, że oferowane produkty PV są słabej jakości, niekiedy jednak jest wynikiem oszustw. Firmy sprzedają używane elementy fotowoltaiczne jako nowe. Zbytnio oszczędzając na

Po drugie, nie ufajmy firmie, która oczekuje zapłaty całej kwoty przed rozpoczęciem prac instalacyjnych. Przyjętą praktyką w branży fotowoltaicznej jest wpłacenie zaliczki, która wynosi najczęściej 30% kosztów materiałów i instalacji. Pozostałą kwotę powinniśmy móc zapłacić po podłączeniu i sprawdzeniu instalacji fotowoltaicznej.

Po trzecie, firma jest mało wiarygodna, jeśli jej przedstawiciel nie potrafi odpowiedzieć na nasze pytania dotyczące instalacji fotowoltaicznej. Szczególnie jeżeli pytania dotyczą doboru mocy i liczby paneli solarnych do potrzeb budynku, działania instalacji czy jej użytkowania.

jak wybrać firmę fotowoltaiczną

Jak wybrać firmę fotowoltaiczną – podsumowanie

Zastanawiając się jak wybrać firmę fotowoltaiczną, którą potem z chęcią polecimy znajomym i rodzinie powinniśmy przyjrzeć się:

  • czy firma świadczy kompleksową obsługę klienta od audytu do montażu,
  • czy posiada wykwalifikowanych pracowników,
  • kto przeprowadza montaż paneli fotowoltaicznych,
  • czy udzielają pomocy w uzyskaniu kredytów lub dofinansowań,
  • jakie opinie wystawiają firmie jej poprzedni pracownicy.

Jeżeli szukasz firmy, która spełnia wszystkie punkty, które opisywaliśmy w artykule, to zapraszamy do zapoznania się z naszą ofertą SOLIN

DLACZEGO PANELE FOTOWOLTAICZNE OD SOLIN

Nie jesteśmy uzależnieni od żadnego z producentów. Dzięki temu wybieramy elementy instalacji wg klucza jakości i niezawodności. Porównujemy obiektywnie i niezależnie. Mamy własne doświadczone i profesjonalnie ekipy monterskie. Dzięki ich pracy masz gwarancję, że Twoja instalacja fotowoltaiczna, wygląda estetycznie, pracuje wydajnie a posesja po zakończeniu montażu wygląda równie dobrze jak przed.

Korzystamy z najnowocześniejszych inwerterów. Dzięki temu przy nadmiernej produkcji Twoja instalacja fotowoltaiczna nie wyłączy się, a Ty zaoszczędzisz więcej pieniędzy. Stosujemy certyfikowane systemy montażowe. Dzięki temu Twoje panele fotowoltaiczne nie odlecą w czasie silnego wiatru.

Autor

Solin fotowoltaika

Sekcje


    Zależy Ci na czasie?
    Zadzwoń do nas. +48 572 143 881